anonymous.google Yerleşim Performansı

Bu zamana kadar görüntülü reklam ağı kampanyaları kurgulamış ve reklamlarınızın hangi sitelerde gösterim aldığı incelediyseniz muhtemelen anonymous.google şeklinde yerleşimler görmüşsünüzdür.

Peki, nedir bu anonymous.google ?

Google Ads veya Analytics hesabınızın raporlarını incelediğinizde 1234567.anonymous.google şeklinde yerleşimler görebilirsiniz. Bu yerleşimler kimliklerini gizlemek isteyen yayıncıları temsil ediyor. Kısacası anonymous.google, Google reklam ağı içinde bulunan yayıncıların kimliklerini gizlemesidir diyebiliriz. Çeşitli hesapların yerleşim raporlarını incelediğimde anonymous.google üzerinden gösterim alan reklamların oranı ortalama %5 ile %15 arasında değişmektedir. Oranların bu seviyelerde olması performans analizini kaçınılmaz hale getirmektedir.

Anonymous yerleşimlerin performansı

anonymous.google

Adwords kampanyanızda yerleşim raporlarınızı çalıştırdığınızda birden fazla anonymous.google olarak yerleşim görebilirsiniz.

anonymous.google-2

Bu yerleşimlere daha detaylı bakmak için anonymous.google şeklinde yerleşim filtresi ekleyip, ayrıntılara bakmalısınız. Karşınıza yukarıdaki gibi bir tablo çıkacaktır. Böylece yerleşimlerin performansını daha olumlu değerlendirebilir, engellemeler yapabilirsiniz.

Tüm anonymous yerleşimleri hariç tutmak isterseniz direkt olarak anonymous.google yerleşimini hariç tutmayı da tercih edebilirsiniz.

Google Analytics Custom Report

Anonymous yerleşimleri analiz etmek için oluşturmuş olduğum özel raporu analytics hesabınıza buradan ekleyebilirsiniz.

Özel rapor, oturum, yeni oturum yüzdesi, hemen çıkma oranı, conversion rate, revenue, işlem gibi temel metrikleri içermektedir.

Teklif Al

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments