Hakkımızda

Metehan Yılmaz Kimdir?

Ege'nin en güzel şehirlerinen birisinde, Aydın’da büyüdüm. Kocatepe Üniversitesi İşletme mezunuyum. Eğitim hayatım biter bitmez, hatta bitmeden kendimi İstanbul'da buldum. AdWords hesap yöneticisi (PPC) olarak başladığım iş hayatına İş Geliştirme ve Performans Pazarlama üzerine devam ediyorum. Bu zamana kadar edindiğim tecrübeler ve öğrendiğim bilgilerle markaların PPC marketing stratejilerinin geliştirilmesi, yönetilmesi, dijital pazarlama kanallarının analizi ve optimizasyonu üzerine destek sağlıyorum.

Dijital’in ve teknolojinin pazarlamayı değiştirdiğine daha da değiştireceğine inanıyorum. %65 oranda teknik biriyim diyebilirim.  Günümün ortalama %10’unu istisnasız yeni şeyler öğrenmeye ve sektörü takip etmeye ayırıyorum. Bir yandan da Pazarlama Yüksek Lisans’ımı devam ettiriyor, Performans pazarlama üzerine bireysel ve kurumsal eğitimler veriyorum.

Tecrübelerimle ilgili daha detaylı bilgiye Linkedin profilimden ulaşabilirsiniz.

Ne bulacaksınız?

Dijital pazarlama büyük-küçük ayırt etmeden her işletmenin verdiği hizmeti, sattığı ürünü hedef kitlesine ulaştırma konusunda ne kadar başarılı olduğunu son yıllarda fazlasıyla kanıtladığını düşünüyorum. Durum böyle olunca bir çok firma yeni müşteri arayışı, mevcut müşteri tatmini ve desteği için Dijital'de aktif bir şekilde varlık göstermeye başladı. Rekabetin gittikçe arttığı Dijital Dünya'da mevcut konumunuzu korumak, yeni stratejiler geliştirmek için kesinlikle bir çaba sarfetmeniz gerekiyor. Blogumda sizlerle çeşitli stratejileri, yenilikleri ve Google Reklam optimizasyon önerilerini paylaşmaya çalışacağım. Umarım işinize yarayacak bir şeyler bulabilirsiniz.

Neler Yaptık?

Türkiye genelinde bulunan Lassa ve Bridgestone bayileri için lead ve telefon aramaları hedefli lokal ppc reklamları.

Axa Sigorta Acentelarına özel, lead toplamaya yönelik hazırlanmış "Acenteler Dijitalleşiyor" projesi.

Turkcell müşterilerine özel hazırlanmış Google reklam paketleri

İdeasoft işbirliği ile, e-ticaret yazılımlarını kullanan işletmeler için performans pazarlama hizmeti.