Aktif Kullanıcılar Raporunu (BETA) Anlama

Aktif kullanıcılar raporu (halen beta aşamasındadır), seçilen süre içinde 1, 7, 15 ve 30 gün içinde web sitenizi ziyaret eden benzersiz kullanıcıların sayısını gösterir.

  • 1 Gün etkin olan kullanıcıların sayısı etkin tarih aralığınızdaki son gün içinde en az bir oturumu bulunan tekil kullanıcı sayısını gösterir
  • 7 Gün boyunca etkin olan kullanıcılar 7 günlük bir süre içinde en az bir oturum gerçekleştirmiş olan tekil kullanıcıların sayısı. 7 günlük süre etkin tarih aralığının son gününü içerir.
  • 14 Gün boyunca etkin olan kullanıcılar 14 günlük bir süre içinde en az bir oturum gerçekleştirmiş olan tekil kullanıcıların sayısı. 14 günlük süre etkin tarih aralığının son gününü içerir.
  • 30 Gün boyunca etkin olan kullanıcılar 30 günlük bir süre içinde en az bir oturum gerçekleştirmiş olan tekil kullanıcıların sayısı. 30 günlük süre etkin tarih aralığının son gününü içerir.
aktif-kullanıcılar-raporu
aktif-kullanıcılar-raporu

Yukarıdaki tabloda son 30 gün içerisinde en az bir oturum gerçekleştirmiş kullanıcıların sayısı 10.101’dir. Bu veriler hem yeni hem de geri gelmiş kullanıcıları içerir.

1 Gün etkin olan kullanıcıların sayısı 709 olarak görüntülenmektedir. Bu 709 kullanıcı seçilen tarih aralığının son günü gerçekleşen oturumları ifade etmektedir.  Aynı şekilde 7 gün boyunca etkin olan kullanıcılar da tarih aralığının son 7 günü gerçekleşen oturumları göstermektedir.

Not: Halen beta aşamasında olan bu rapor her Google Analytics hesabında görüntülenmeyebilir

Teklif Al

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments